Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 09. 2006.   #10
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

treba ti da je DNS podesen tako da svi domeni i subdomeni pokazuju na istu IP adresu (mada to je obicno default), znaci kao ovo sto je Misk0 napisao (ja to pisem staromodno sa punim domenima, ali to je to )

Zatim ti treba virtual host kome ces da kazes sledece:
ServerName pera.com
ServerAlias *.pera.com

time hvatas sve subdomene istim virtualnim hostom. Zatim ti treba mod_rewrite koji ce da bude u webroot-u tog virt. hosta i da radi preusmeravanje ka user verzijama instalacije:

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^([a-z0-9_\-]+)\.pera\.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*) /user-direktorijumi/%1/$1 [L]

Ovo iznad znaci otprilike: za svaki zahtev pogledaj HTTP_HOST header i ako postoji subdomen u url-u zapamti ga (namestio sam da subdomen moze da ima slova A do Z, brojeve, povlaku i donju crtu, to je onaj [a-z0-9_\-] deo ). Flag [NC] znaci no case, odnosno da zanemari velikai mala slova. Podaci capture-ovani u RewriteCond se pamte u promenjivoj %1. Ukoliko je RewriteCond ispunjen, onda ce se izvrsiti RewriteRule koji ce da izvrsi unutrasnji (nevidljivi za korisnika) redirect na putanju po zelji (ja namestio /user-direktorijumi/%1/$1)

Primer: ako neko pristupi sa ivan.sajt.com/test.php on ce biti redirektovan u /user-direktorijumi/ivan/test.php (a u browseru ce mu i dalje pisati njegova prvobitna putanja). Pazi da ti svi linkovi budu u skladu sa ovim, ako zelis da sakrijes cinjenicu da nemas zasebne virt. hostove...

to ti je to, ovo sam sve kucao iz glave tako da mi ne veruj na rec, mozda ima neka sitna greskica, ali to ti je prinpic..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 22. 09. 2006. u 23:57.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat