Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 01. 2006.   #10
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Vidim da mnogi pričaju o mnogim stvarima i prosto ne mogu da ne zapitam: koliko su STVARNO koristili bilo šta od toga. Priča se o mysql, o transakcijama, o postgreeSQL koji je proklamovan kao "najkompletnije rešenje" a nisam siguran da je bilo ko STVANO i napravio neku komercijalnu aplikaciju (znači ne ono kao "zezanje kod kuće") i koristio ta "kompletna rešenja" pa da može tako nešto da tvrdi. Tvrdim da 99,99% ljudi, ne samo ovde nego na čitavom web-u, koristi samo osnovne stvari, a "extra features" su ostali samo... tema za razgovor, ili što bi Srbi rekli: "kurčenje".

Ja sam sa postgresom radio 2001 par aplikacija za jednog britanskog provajdera (administracija korisnika, obracunavanje vremena, placanje i sl.), izbor baze je bio na njihov zahtev, prelazak sa postojece perl + mysql platforme na php + postgres....i priznajem koristio sam triggere i storovane procedure i transakcije cisto zato sto postoje, nije da sam morao, ali s druge strane su mi odlicno odradile posao i verovatno ustedeli malko vremena, a i kad vec postoje sto da ih ne koristim...Tako da da, postgres jeste veoma kompletna i dobra baza. I znatno laksa za instalaciju i upotrebu od Oracla, sa kojim treba da budes voodoo vrach da bi izasao na kraj, cenu da ne pominjemo...

Inace Dinke je spomenuo da i mysql ima slicne mogucnosti od 2000, ali moram priznati da sam ja za to saznao tek pre mozda 2 godine (/me stupid ), ali jos nisam nikad koristio innoDB komercijalno, jer mi nije trebalo nikad, bas kao sto i kazes web development obicno moze i bez toga...

ali opet ne kapiram sta nalazis da je problem oko promovisanja naprednijih tehnika? Zasto smatras to kurcenjem?
To je kao da programiras u php-u i koristis foreach, a ne znas kako radi for ili while, samo zato sto ti uglavnom ne treba.
Mnogo je lakse i sigurnije uraditi begin i onda eventualno rollback, nego lockovati rucno tabele i proveravati sve i svasta...ili recimo kad brises usera, na primer, zasto bi isao od tabele do tabele i brisao njegove podatke, kad preko referencijalnog integriteta i triggera mozes to da zavrsis jednom komandom. Uostalom ne ugradjuju se te funkcije u baze zato sto je proizvodjacima dosadno, nego zbog zahteva korisnika...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 10. 01. 2006. u 03:02.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat