Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 01. 2011.   #105
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
svi ucesnici projekta su ti tu na forumu, pa im lepo ispsuj majku direktno, poimence, ko covek... osecas ce se bolje, i ti i mi ostali...
Zašto bi uopšte morao da se obrati direktno njima - pa oni imaju svoju agendu i koliko vidim sasvim dobro je prate. Ja ovo shvatam kao opštu diskusiju na zadatu temu, a ne kao "o-ruk zajednice" da "pomerimo Srbiju s mrtve tačke" (o kako to plemenito zvuči), jer se zaista uopšte ne radi o tome.

Pitanja su potpuno na mestu, ma kako sarkastično formulisana. Zašto je prethodni sajt odbačen i ko će da snosi odgovornost zbog para i vremena koje su u njega uložene? Zašto se redizajn sajta jednog ministarstva jedne države svodi na ad-hoc pro-bono imam-čoveka-zna-poso projekat bez ikakve transparentnosti?

Ili to što je u pitanju pro-bono amnestira bilo koga od bilo kakve odgovornosti da polaže račune stručnoj javnosti i biračima? U tom slučaju super momci, samo tako nastavite, moglo je samo malo više na plavo da vuče...

Šta hoću da kažem? Za dve godine pojaviće se neki novi Torbica sa novim sajtom i reći će "ovaj stari ništa ne valja, žuto, neozbiljno, evo ovako treba da izgleda sajt Ministarstva, a i novi Ministar baš voli ljubičastu boju" i šta onda? Pojeo vuk magarca, vi ćete opet da ih tapšete po ramenu (još ako bude pro-bono, milina!) i davaćete efemerne sugestije, pare i vreme se troše, portfoliji i buđelari se debljaju, svima lepo... Ko je odgovoran za prethodni sajt? Ne zna se, nema ugovora, to su radili neki momci, kako beše, Zorica, Torbica, ne sećam se više...
__________________
blog

Poslednja izmena od jablan : 28. 01. 2011. u 00:54.
jablan je offline   Odgovorite uz citat