Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 10. 2007.   #43
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Topalovic Pogledajte poruku
hehe, hvala, ja sam intervju inace citao na es-u, ali znam da si ga ti pravio

Dakle, deo koji sam ja parafrazirao:

Citat:
DT:
Kad bi MySQL prestao da bude OpenSource projekat i da se potpuno komercijalizuje (recimo iznos do $3000 za licencu), kako bi se to reflektovalo na budućnost MySQL-a? Tada bi dobijao više novca i mogao bi zaposliti više developera, pa bi i razvoj napredovao. Sa druge strane, OpenSource zajednica bi osudila taj postupak, a moguću reakciju ne može niko ni da zamisli. Da li je to uopšte moguće ili je to samo neostvariva i nezamisliva pretpostavka?

SM:
Ne. To nije moguće, to je neostvariva i nezamisliva pretpostavka. To bi imalo katastrofalne posledice po MySQL.

Šta bi se desilo ??
Svi oni koji džabe koriste MySQL bi prešli na nešto drugo.

Svi oni produkti za MySQL, koji se sada nude besplatno, i koji toliko znači i našim korisnicima i našim klijentima bi prestali da podržavaju MySQL. To bi nam otelo jako puno klijenata.

Možete li vi zamisliti MySQL bez PHP-a, Perl-a i sl ?? Bez MyPHPAdmin-a, MOODSS-a itd ???

Svi kursevi, forumi, news grupe, mailing liste, sve bi to nestalo.

Kada toga nema, i broj klijenata bi se drastično smanjio.

Čak smo i MySQL Cluster izdali sa GPL licencom iz tog razloga.

Mi smo Open Source iz sebičnih razloga !!!
Izvor: http://www.outsourcing-it.com/2006/1...evic-mysql-ab/
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat