Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 07. 2008.   #122
dkurel
Moderator
Qualified
 
Avatar dkurel
 
Datum učlanjenja: 03.07.2005
Poruke: 147
Hvala: 23
2 "Hvala" u 2 poruka
dkurel is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za dkurel
Default

Citat:
Originalno napisao misk0 Pogledajte poruku
dkurel: Da, ali nadzor na gmailovim serverima ne moze da vrshi jedna BIA iz Srbije. To sto gmail moze da radi je zato sto tu uslugu dobijas dzaba. Ono sto sam htio reci je da oni (BIA) ne mogu snifati (tesko, sa skupom opremom ili cime vec, sto spada skoro u domen naucne fantastike) promet koji ja preko webmaila ostvaruje sa gmailovim serverima.

I nemoj sad banalizovati toliko, jedan etheral analizira promet na 100 ili 1GB linku a ne na 100GB linkovima sa milionima konekcija i paketa. Routeri na takvim tackama su jako veliki i jako puno kostaju
Sto se gmaila tice - znam i slazem se s tobom, mozda se nisam dobro izrazio. Poenta je da ni tamo nema privatnosti. Ako parsiraju moje mailove radi reklama, pitam se koliko je potrebno da contents dobije i "snajka".

Sto se banalizacije tice, jeste, ali - Srbija je, koliko znam, povezana na net putem linkova Telekoma i Verat.Net-a, ima li stagod sa strane, van price sam dugo pa ne mogu da tvrdim.
Obe ove firme zajedno, opet po mom saznanju, nemaju ni 1 Gb/s. Stoga ne vidim problem da se to snifuje "stapom i kanapom" (za pocetak).
Meni izgleda sasvim moguce. Boze daj da nisam u pravu.
__________________
Train yourself to let go of everything you are afraid to loose.

BLOG? http://www.dejankurel.info/blog
dkurel je offline   Odgovorite uz citat