Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 06. 2005.   #1
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default Moje viđenje koncepta DevProTalk foruma

Pozdrav svima,

Kao što sam najavio danas, ostaviću ovdje moju zamisao na koji način bi ovaj forum zasijao u pravom sjaju. Koliko vidim, ovih početnih 40-tak članova je mahom sa ES-a i krenuću, uprkos Bluesmanovom predlogu da preskočimo tu priču, iz tog ugla. Stoji da su na ES-u nastale određene nesuglasice i razmirice, i da je određeni broj ljudi napustio taj forum. Koliko vidim upravo neki od tih ljudi su revoltirani tamošnjom situacijom pokrenuli ovaj forum. To je sve okej, ali treba imati u vidu da ES ne može tako lako potonuti, da isti uprkos određenim problemima ima ogromnu količinu kvalitetnog sadržaja iz prethodnih nekoliko godina kao i dalje određeni broj kvalitetnih ljudi koji su spremni da se uhvate u koštac sa problemima i pokušaju da ES vrate na pravi put. S druge strane zbog događaja iz davne prošlosti, određeni broj kvalitetnih Web profesionalaca uopšte nije htio da se pojavljuje na ES-u i uglavnom su ga bojkotovali, ovdje je prilika da se svi ti ljudi sada nađu na jednom mjestu.

DevProTalk je u začetku, dobra je prilika da se na Internetu kreira jedno novo i kvalitetno mjesto koje bi na pravi način unapredilo našu profesiju.

Od postojaća tri foruma koja su (između ostalog) namjenjena Web profesionalcima, izdvojio bih tri kvalitetna foruma na čiji koncept posebno treba obratiti pažnju:

UI/IA dizajn (DNK)
Pitanja, odgovori, teorija, praksa i rešenja u oblasti projektovanja korisničkog interfejsa (UI) i informacione arhitekture (IA).

Web razvoj (ES)
Implemetacija poslovnih Web rešenja, planiranje, razvoj i održavanje komercijalnih Internet sajtova.

Massive Issue (Dizajn Zona)
Razmena ideja, mišljenja i korisnih informacija.


Dalje, mislim da u startu treba bataliti megalomaniju i početi od nekog užeg fokusa, da ne dužim konkretni primjeri:

Showroom stvari, kritike, fotografija i slično -- u startu striktno izbjegavati. Dizajn Zoni ostavite fotografije i battle grounds, DNK forumu koji je direktno vezan za showroom sajt designersnetwork.org prepustiti Showroom stvari. (odstraniti sa DPT-a forume: web site i multimedia, grafički dizajn)

Linux, Windows, Mac adminstracija i hardver -- ostaviti ES-u taj dio priče, kojeg će mi mog Linux forum na forumu ovakvog tipa?

Kod -- izgleda mi kao direktan odgovor na ES Art of Programming, odstraniti
Linkovi -- spojiti sa forumom Opušteno


Preurediti grupe "razvoj", "održavanje i administacija", "dizajn i planiranje", upravo mi je nešto iskrnulo, nešto kasnije postujem nastavak priče za preuređenje istih.
mungos je offline   Odgovorite uz citat