Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 02. 2010.   #3
m2-webs
SEO Majstor
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.02.2010
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Hvala: 1
17 "Hvala" u 9 poruka
m2-webs is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za m2-webs
Default

poz, hvala na bar malom proucavanju

evo idem redom:

1. meta keywords: ne koriste se i toznam ali reda radi da stoje, ne skodi valjda i to sam napisao kako mi padalo na pamet, bez analize pa se znaci slazemo

2. keyword stuffing...uf da, ustvari, to je greska koja moze da me kosta iz mrzovoljnosti... tj. to sam stavio samo da stoji, jer inace to treba da bude lista a ne samo copy/paste ali nikako to da odradim... tu ce biti list a background ce biti ona strelica... to mi je jasno... nisam ni primetio da mi se tako cak i zove slika... prvobitno je stavljeno samo da strana ima izgled neki... tako da ce biti prebaceno u css sa sve slikom kao background za <li>

3. imena slika: mislim da sam to pomenuo i u postu da to jos nisam odradio... ali okej komentar, postoji li neki savet za duzinu naziva a da se ne smatra prenatrpanim? alt atribute jos uvek treba da sredim

4. bold, ako mislis na list, onda i to treba da se menja, to ce biti isto prebaceno u css... i, jel bolje koristiti bold ili strong ?

5. naslovna, mapa sajta i kontakt... to je ono na cemu treba da poradim jos... povuceno iz templejta koji sam skinuo koji je sa SEO strane bio krsh... cak je i ovaj prvi glavni naslov bio definisan kao <h2>... footer nisam pipao pa cu to verovatno u footer da metnem u finalnoj verziji...

6. prvi <h2> ukratko o nama... tu sam isprobavao razne kerefeke, to me tako mucilo jer sam prvo stavio i bez naslova, odmah tekst ali onda deluje mnogo ruzno... pa jos i neke pozadine... tu vise moram dizajnerski da poradim, cak me i nervira sto je tako dug tekst jer kad sklonim tekst strana je mnogo lepsa...

7. breadcrumbs... iskren da budem, na tome jos treba da radim, jer ne umem! imam to na listi zadataka ali ce to verovatno pred kraj da ide

8. anchor sa "detaljnije" u tekstu... nekako sam mislio da ako previse anchor tekstova pise samo "optimizacija sajta" ili "izrada sajta" da ce google to smatrati manipulacijom, pa sam stavio tako... a varijanta da "detaljnije" ostane u anchoru a da bude na kraju teksta, tipa "optimizacija sajta - detaljnije", keywords guram na prvo mesto, jel onda smeta to "detaljnije" ?


A sad neka pitanja, ako moze i ako imas vremena (neka pitanja pomenuta gore ali da ih skupim na jednom mestu)

1. predlog duzine za alt i sam naziv slike?

2. koja je razlika izmedju ovih tipova pisanja:
a) <h1> <p> <p>...<h2>
b) <h1> <h2> <p> <p>...
Tj. kako utice na seo ako ispod h1 ide odmah h2 ili ako izmedju postoje paragrafi?

3. logo kao pozadina <h1>... ako si bacio pogled, meni je onaj logo gore desno, ustvari background za <h1>... kako google gleda na to i da li je to dobra varijanta... time sam priblizio <h1> vrhu, ne zamaram se logom, jedino sto nije clickable

4. CAPS u <h> tagovima, ima li uticaja... ja sam nekako iz vizuelnih razloga stavio na <h2> sva velika slova, da google to ne smatra ruznim pisanjem ? :P

5. off page pitanje - artikli, nedavno sam probao i napisao jedan clanak (ezinearticles.com) trebalo mi je jedan dan da mi odobre tekst a vec sutradan ga je google pronalazio i to prilicno visoko za kljucne reci... link jeste nofollow ali me zanima da li takvi artikli mogu da pomognu brze indexiranje? google ne otkriva sve a imam osecaj da ipak razmatraju i nofollow linkove...

6. koliko google zapravo gleda css? css je dobar za manipulaciju pa me zanima kako google gleda na to... formatiranjem lejera mogu nesto da priblizim vrhu kada je u pitanju html a da je to ustvari negde dole... da li se zezati sa time ili rizikujem da budem corkiran

7. konkretno pitanje za sam web sajt... u cpanelu sam napravio dve 301 redirekcije... jedna da dodaje www ako neko ne ukuca a druga da www.domen.com/index.html vraca na www.domen.com... nisam bas strucnjak za te stvari koji su malo izvan samih stranica ali koliko znam to google moze da vidi kao 2 razlicite stranice (iako mi je online support na hostgatoru rekao da to nema veze sa SEO)

uglavnom, hvala leftfield na malom proucavanju sajta, zadovoljstvo mi je da jedan znalac ipak baci pogled na moje umetnicko delo i prokomentarise ga, iako mi cak nisi dao ni jednu pohvalu

ako zanemarim keyword stuffing jer sam ih zaboravio, i alt za slike koje jos nisam krenuo da radim, koju bi ocenu od 1-10 da za on page optimizovanost ?

uzrdavlje!
m2-webs je offline   Odgovorite uz citat