Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 09. 2007.   #4
zoro
Zoran Ševarac
Certified
 
Datum učlanjenja: 26.04.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 70
Hvala: 0
40 "Hvala" u 4 poruka
zoro is on a distinguished road
Default

@blues
Ok, ja u svom scriptu proveravam sta se uploaduje. Zanima me da li je moguce da se u 777 folder na neki drugi nacin (sem mog scripta) nesto ubaci. Desavalo mi se da u tim folderima nalazim neke .htm fajlove koji nema sanse da su prosli kroz moj skript. Kako su se oni tu nasli?
Jedno od objasnenja je da je to uradio neki drugi korisnik sa istog shared hosting-a sto je najverovatnije. Nesto sam nacuo da je moguce ubaciti i preko /tmp foldera al mi to nije bas najjasnije.
Dakle konkretno da li je nekom poznato kako je sve moguce ishakovati 777 folder a da to ne ide kroz skript sa naloga na kome se taj folder nalazi. Da li je moguce to uraditi kroz neki drugi script koji ima bezbednosni propust tog tipa a nalazi se na drugom nalogu na istom shared serveru?

@ivanhoe
Zanimljiva ideja. Proverio sam i meni apache (a i php) rade kao nobody, a nasao sam da to nije dobro pa cu da menjam. Kazi mi samo da li je dovoljno kreirati odgovarajuci user, group i promeniti httpd.conf? Da li je potrebno rekompajlirati apache?
zoro je offline   Odgovorite uz citat