Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 01. 2007.   #15
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Ko kaze da se to rucno kuca? To se tako radi jos samo po selima - koliko je meni poznato, svako malo vece mesto od 10k+ stanovnika ima elektronsku arhivu iz koje vadi i stampa podatke na zahtev...

A ne mozes odpustiti ljude koji, pored stampanja doticnih dokumenata, jos rade i na odrzavanju iste te arhive (unosi i ispravke na primer)... Ne verujem da je iko na ovom forumu to radio, da bi znao da je to smesan posao.

Njima elektronska dostava nije ni iz dzepa ni u dzep, jer i dalje (pa makar oni dostavljali papire u roku od jednog dana na teritoriji cele Srbije) najveci deo stanovnistva nema racunar (a da ne govorimo o internetu) i dolazice na salter da odrade celu proceduru...

Ako ti vec treba papir za nesto, a neces da cekas 2-5 dana, mozda je bolje da se setis na vreme da ga narucis, ili alternativno da se iscimas pola dana, odes tamo i resis problem.

A da, provera identiteta uopste ne postoji. Ja mogu da odem i izvadim rodni list, drzavljanstvo, i ko zna sta jos nekog Pere Perica, ako znam njegove podatke. Samo das pare, i nemas problema. (edit: A da, isto moze da se uradi i recimo u upravi prihoda, mozes da vidis sta neko ima od nekretnina i slicno.. Treba ti samo malo informacija.)

Jos da dodam i http://www.gradnovisad.org.yu/srpski/maticar/index.php
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams

Poslednja izmena od zextra : 19. 01. 2007. u 11:36.
zextra je offline   Odgovorite uz citat