Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 01. 2006.   #11
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Mislim da je gornji tekst sa NUA poprilično loše napisan, sam termin je nezgrapan, i mislim da je nK u jednom jedinom pasusu odlično objasnio suštinu onog što je pisac tamo htio da kaže.

Citat:
noviKorisnik:
Na kraju (ili početku) - zašto i postoje i funkcionišu forumi, blogovi i ostala čuda tehnike - ako ne zbog lidera mišljenja? Na primeru foruma - koliko ljudi je aktivno na forumu a koliko samo pasivno upija svoje lidere? (svako ima svog lidera, je li, osobu kojoj veruje, makar za nešto) ... Vrlo nedavno je prva vest bila postavka novog glodura PC magazina - da Goran nije lik velikog uticaja, ko bi obratio pažnju na vest?
Da probam je nešto da kažem na ovu temu.

- U svakodnevnom životu svi mi imamo te lidere mišljenja, opet ružno mi ova riječ zvuči, da kažem osobe u koje imamo povjerenje u određenim oblastima (lik koji ti kaže gdje može da se nabavi šanirana roba, lik koji moži da ti da broj i osnovni info od bilo koje ribe, likuša koja ti obznani kakav je raspored na faxu i kako da ga optimizuješ, i sl.)
- Imamo medijske lidere mišljenja u vidu pojedinačnih autora ili čitavih medija
- Imamo Internet

Upravo, na Internetu dolazi do kombinacije prve dve stavke, imamo zajednicu ljudi kao fizičkom svijetu ali i lidere koji se profilišu zahvaljujući medijskoj strani Interneta. Upravo blogovi kao medij dodatno komplikuju tu stvar, dolazi do fenomena "masovnog amaterizma" (napisaću za koji dan txt na na tu temu) gdje svi bukvalno mogu da kreiraju vijesti da kažem na vlastitim medijima (npr. vlastiti poddomen na nekom bloging servisu) koji su ipak razlika u odnosu na zajedničke medije kao štu su forumi, mailing liste i news grupe. Iz ovog jasno se manifestuje da će porasti broj opinion leadersa na mreži pogotovo u nekim non-geeks segmentima, a s druge strane ogroman preliv sadržaja zahtjevaće još veće filtere u istom, znači opet još veći pojačani uticaj tih lidera mišljenja.
mungos je offline   Odgovorite uz citat