Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 05. 2013.   #4
ajankovic
Aleksandar Janković
Qualified
 
Avatar ajankovic
 
Datum učlanjenja: 16.10.2010
Lokacija: Bg-Sd
Poruke: 165
Hvala: 70
54 "Hvala" u 36 poruka
ajankovic is on a distinguished road
Default

1. Ovo zavisi od veličine firme i rasta. Mi (Beocode) smo trenutno na početku i u potražnji smo za developerima. Skoro smo počeli sa radom i cilj nam je da smanjimo potrebno vreme za potragu jer je to ogromno gubljenje vremena za firmu koja nema odvojeni HR. Dakle što manje puta godišnje. Ako ti baš treba broj, 2 puta godišnje max. Ali realno na osnovu iskustva drugih u IT sektoru kada firma dostigne određeni nivo rasta, potraga za zaposlenima je konstantna i firma stalno traži developere. I uopšteno ja to shvatam kao konstantan proces dok ne nađeš odgovarajuću osobu a ne nešto što se dešava X puta godišnje.

2. Fleksibilni smo po ovom pitanju. Želimo samo da popričamo sa kandidatom i vidimo na koji način bi saradnja odgovarala za obe strane. Detalje saradnje odlučuje naš kontakt i razgovor sa osobom. Ali najviše odgovara fulltime web developer. Dakle od oglašivača tražimo samo da dobro prikupi podatke i da nam olakša pregledanje i filtriranje prijava kako bismo pozvali samo odgovarajuće kandidate. Problem koji sam čuo da se dešava na infostudu je da prijave stižu bez obzira što ne ispunjavaju ni minimum stručnosti (ekonomista na mesto developera i sl).

3. Trenutno samo preporuka (pokazalo se najbolje u praksi), ali ako to zakaže planiramo oglašavanje na Infostudu. Kriterijum je popularnost infostud-a i pristup potencijalno velikom broju kandidata.

4. Nemamo mnogo iskustva

5. Ako nekome treba posao nek se javi
__________________
ajankovic.com]
ajankovic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ajankovic za poruku: