Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 10. 2010.   #22
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Bah...
Citat:
Za plazma TV, potrosnja je izmedju 200 i 500W, u zavisnosti od ekrana i tehnologije (stariji modeli trose vise).
Mi smo uzeli 42" Panasonic plazmu, potrosnja mu je oko 150W (kontrast 5mil:1 full HD) ... znaci kao 2 sijalice. Nema vise ventilatora tako da nema ni problema sa zujanjem a nema ni preteranog zagrevanja.

Citat:
Ja sam bas ovog meseca gledao televizore ... 32" LED Lg-ov je bio ... ~75k dinara i bas se vidi razlika u slici izmedju LCD/plazme/jaffe i LED-a ... samo sto je skupo skupo je :S
Napravi razliku izmedju edge LED (to je taj koji si video) i full LED. Edge LED ima LED osvetljenje samo po ivicama, dok je full - elda - full. Oni su se maaalko masovnije pojavili na trzistu tek pre koji mesec i njihova cena je daleko iznad 100.000 dinara

Da li odabrati plazmu ili LCD...zavisi sta se planira. Ako neko planira da ga koristi vise i kao monitor, LCD je bolji izbor. Za gledanje SD i HD signala, plazme su daleko bolje posto daleko bolje prikazuju signal....sve to naravno ako se odabere pravi model.

Konkretno, mi smo uzeli Panasonic plazmu, i to nakon opseznog istrazivanja, citanja rezenzija, foruma, analiza...da mi je neko 1 dan pre pocetka citanja svega toga rekao da uzmem plazmu, gadjala bih ga posto je kupovina LED-a po meni bila gotova stvar. Ni momenta nisam zazalila

Citat:
Zanimljivo je to sto se u specifikacijama proizvodjaca za plazma TV skoro nigde ne navodi potrosnja, dok za LCD/LED to nije slucaj, barem ono sto sam ja gledao.
Ovo mi je malo cudno posto recimo bash na Panasonicovom sajtu (.rs) za svaki model imas kolika mu je potrosnja - a Panasonic je po meni jedino sto od plazme vredi gledati
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com

Poslednja izmena od conica : 19. 10. 2010. u 23:01.
conica je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje conica za poruku: