Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 12. 2006.   #67
artur_dent
I think I'm a sofa...
Professional
 
Avatar artur_dent
 
Datum učlanjenja: 16.11.2005
Poruke: 438
Hvala: 9
28 "Hvala" u 25 poruka
artur_dent is on a distinguished road
Default

Mislim da smo zanemarili jedan veoma bitan efekat, a to je jacanje brenda koji se oglasava. Malo su nas statistike poseta i CTR % razmazili.
Mislim da je B92 sajt, mesto koje ima neku vrednost i kredibilitet, cak i kada su u pitanju placene reklame.

Prostom racunicom:

Recimo google adwords, iz nekog mog iskustva za kampanje koje licno vodim (za srpsko trziste), prosecan klik kosta oko 0.10$ pri tome to su potpuno ciljane reklame, korisniku je servirano bas ono sto je trazio, na sajt dolazi u velikom procentu dolazi kupac.

B92 1 euro 1000 prikaza
Pri CTR-u od 1%, sto je nedostizno (takodje iz licne statistike kampanje koja ide na b92 - 1 euro 1000 prikaza). Dolazimo do racunice da nas jedan klik na baner na b92 sajtu kosta oko 0.10 eura.

Mislim da "ciljanije" od adwords-a i slicnih kontekstualnih servisa nema, tako da i nema ni smisla porediti kvalitet posete sa B92 sajta koju smo platili preko 0.1 euro cent, adwordsa ciji smo klik platili $0.1.

Iz ove proste racunice mogli bi da zakljucimo da pomenuti model oglasavanja nije bas najjeftiniji-najisplativiji. Ali da li je bas tako?

Mislim da je izuzetno vazno biti vidjen na sajtu kao sto je b92 i da to moze imati uticaj na samu popularizaciju i vrednosti, awareness-a samog brenda koji se reklamira.
artur_dent je offline   Odgovorite uz citat