Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 01. 2007.   #14
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Citat:
Originalno napisao Peca
izvinjavam se za offtopic, ali me interesuje koliki im je CPM i CPC u proseku za nase sajtove?
Recimo da je sajt tech orijentisan...
Ja baš eksperimentišem sa ovim u poslednje vreme, stalno menjam placemente i layout reklama, pa reko da podelim svoja skromna iskustva - jer da se razumemo - sa adsenseom nemam nikakvih pređašnjih iskustava.

Ahem, dakle, iz mog kratkog eksperimenta (držim reklame na Dnevniku par meseci) skontao sam da stvari jako fluktuiraju. Sve ide u talasima i nekim navalama, ali je po mom mišljenju i dalje daleko isopd proseka i prihvatljivog. Kažem, eto, pokušavam to da optimizujem da povećam clickthrough rate koliko mogu (i koliko umem), ali kod mene jednostavno jako malo ljudi klikće. CT rate mi je ono, nešto tipa 0.2%, a posebno popizdim jer je 80% klikova za one neke kretenske reklame što plaćaju 0.04 centa za klik, onda posebno popizdim. U proseku imam oko 500-1000 impresija na dan (što je jako malo, znam, ali radi se o blogu ipak), ali bude nekad lepih dana, kao što je juče na primer, jedan klik je plaćen oko dolar ipo, i to je ujedno i najviše što sam dobio ikad za jedan klik.

Šta ja znam - eksperimentišem, ako neko ima saveta neka kaže,
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat