Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 07. 2009.   #25
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Blood Pogledajte poruku
A zasto cudno, meni je to jako normalno. Sta ako ja iako sam iz Srbije ne zelim prvo da dobijem rezultate na srpskom jeziku vec rezultate globalnog search-a.
Vecinu stvari koje ja trazim, tesko da bi nasao na nekim domacim sajtovima, opet sa druge strane, ako odem na google.rs, normalnije mi je da cu ocekivati rezultate sa srpskog govornog podrucja u vrhu liste..
logicnije bi bilo da ponude to kao opciju ispod polja za search [kao sto ima 'pretrazi samo na srpskom', mogu jednostavno dodati 'globalna pretraga'].
ovako korisnici mogu po navici ici na google.com a da nikad ne dobiju geotargetiranu pretragu.

kako god, poenta mog testiranja je da proverim da li je b92 prvi BEZ ili SA geotargetingom, posto je lurker tvrdio da 'geotargeting u tom slucaju savrseno radi'.
posto iz nemacke dobijam identican rezultat kao sa mog kompa, a za upit 'sport' nema ni g od geotargetinga... provereno dakle postoji taj neki 'globalni search', ne vezan za drzavu iz koje trazis... odnosno potpuno bez geotargetinga.
tu je vec pitanje kako rangira rezultate... verovatno tada racuna backlinkove iz celog sveta, a b92 ih ima puno.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat