Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 01. 2008.   #16
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Prvo, svaka čast za projekat, ovako zvanično.

Gledajte i učite, ovo što su ljudi ovde napravili je po meni najbolji domaći startup nakon ActiveCollaba. A kad sam video prvu verziju pre samo mesec dana, nisam bio baš oduševljen.

Dalje, nikako mi nisu jasni ljudi koji za ovakav projekat mogu da prokometarišu kako bi bilo lepo da postoji verzija na srpskom jeziku ????

Ljudi pokrenuli ozbiljan projekat za tržište od milijardu ljudi, a sad treba da troše svoje dragocene resurse da paralelno sa njim lansiraju, peglaju i održavaju i verziju na srpskom?? Za Srbiju u kojoj milion ljudi (znači 1000 puta manje) ima uglavnom Dial-Up Internet , za Srbiju u kojoj niko još ni ne kupuje preko neta, i u kojoj SEO na srpskom treba desetorici živih ljudi.

Gledam ovde već godinama kako neki talentovani ljudi troše svoje resurse i vreme i guraju neke projekte na srpskom koji kao žive od nekih banera i nadaju se eto boljim vremenima kad će u Srbiji da krene Internet... a znam da kad bi to isto vreme i resurse uložili u neki projekat na engleskom bili bi milioneri. I zato kad pročitam ovakve komentare uvek mi skoči pritisak.

Lepo je voleti svoju zemlju, poštujem svakog ko drži srpske motive na zidu, možda sliku Kralja i Belog orla, Ikone svetaca, sve to poštujem i razumem... ali zbog ljubavi prema svojoj zemlji da traćim svoj talenat... e to ne razumem.

Uzmi i radi Internet projekat na engleskom, zaradi od njega milione, a onda ulaži u razvoj svoje otadžbine... u puteve, gradi crkve, daj deci na Kosovu... to je već mnogo pametnije... a ne da radim sajt na srpskom i trošim vreme uludo.

Lalaland i MarioFr, nemojte shvatiti lično ovo što sam napisao, ovo je moja kritika globalnog stava u Srbiji. A to je onaj stav: Daj bolje da radimo na sprskom, sa našim ljudima znamo kako ćemo, evo ja ću za početak da dam kod Pere i Žike u firmu da počnu njegovi to da koriste, njih poznajem...
__________________
Blog: www.istokpavlovic.com
istok je offline   Odgovorite uz citat