Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 01. 2008.   #43
Talicni Tom
novi član
 
Datum učlanjenja: 22.10.2007
Poruke: 5
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Talicni Tom is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
to gde hostujes je nebitno ako si ti fizicki u Srbiji.
odgovoran si ti kao licnost, ili kao firma koja zastupa sajt.

moja firma stoji iza mog sajta, pa mogu ja sajt da hostujem i na mesecu... firmu i sebe ne mogu da preselim, bar ne zelim to
Nadam se da ce se javiti neko ko ima stvarno iskustvo sa takvim stvarima, ipak mi ovde samo nagadjamo sta je logicno. Ali hajde vec kad nagadjamo sta je logicno:
Ako tvoja firma hostuje sajt na Mesecu (ili gde god vec, a ne u Srbiji), da li taj sajt spada pod jurisdikciju naseg pravosudja? Ako se ne varam, zakon o javnom informisanju se odnosi na javna glasila u medijskom prostoru Srbije. Po analogiji, da li sudovi u Srbiji npr. mogu da kazne srpsko predstavnistvo npr. cnn-a (ako takvo nesto postoji, a ako ne, naci neki ekvivalent) za ono sto ta kuca objavi u Americi?
Firma mozda tako necega moze da se plasi, ipak je ovo Srbija, ali pojedinac - to mi bas deluje 1984...
Na kraju krajeva, ako se sajt hostuje u inostranstvu, kako ce tuzitelj da dokaze da ta firma/pojedinac uopste ima veze sa sajtom? Postavim ja lepo sajt www.blicmagazinsrbija.com, napisem na njemu da ga drzi novina Blic, napisem na njemu neku klevetu o sebi i tuzim Blic...

Hmmm, da, pade mi na pamet i ona holivudska fora: Sadrzaj sajta i svi likovi koji se pominju su iskljucivo delo maste i nemaju nikakve veze sa stvarnim ljudima i dogadjajima? U Americi ovo, koliko znam, prolazi

Poslednja izmena od Talicni Tom : 30. 01. 2008. u 23:59.
Talicni Tom je offline   Odgovorite uz citat