Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 10. 2007.   #18
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao cvele Pogledajte poruku
Tako sebe dovodis u veoma ne prijatnu situaciju.
Svaki korisnik ce da napuni u bazu gomilu djubreta kako bi nesto isprobao... Recimo projekat sa nazivom "nja nja bla 049xlli" i takvih 10.
Kada se jedanaesti korisnik uloguje mislis da ce mu biti prijatno da vidi tu kolicinu besmislenih stvari ?
Jel?

A šta će taj user da upisuje u svojoj bazi kada dobije nice and clean? Možda će da upiše kompletan business plan? Ili će i on da upiše "lnja nja bla 049xlli" i takvih 10?

A kada imaš jedan demo sajt i jednu demu bazu, ne postoji ništa lakše nego da jednom dnevno (ili jednom na sat) obrišeš sve što su se useri igrali i još bolje, imaš neki script koji automatski popuni "demo data" pa umesto "nja nja bla 049xlli" imaš "Demo project #1" ili nešto smislenije sa nekoliko taskova, files, dummy usera....

Po meni je vrlo bitno da korisnik ukapira kako sve funkcioniše i da ne potroši previše vremena, ako ćeš svakoga da teraš da upisuje sve od nule (a obično upiše "nja nja bla 049xlli") onda em gubi vreme em imaš situaciju gde se ne snađu svi sa relacijama, funkcionalnosti...

Opet kažem, ja bih tako uradio, ali to je samo moje mišljenje...
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje bluesman za poruku: