Tema: Imena kolona
Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 07. 2010.   #14
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
BTW, nedavno sam radio sa bazom na ceskom, gde su se PK zvali recimo exkluzivita_ftpUcetID_archivID_id, i ajd ti to otkucaj kako treba...
Na to nisu ni mislili kada su "drag and drop" projektovali bazu, ti mi liči na nešto što generišu programi tipa Workbench. To su oni isti kojima je važnije da znaju sve žive skraćenice na webu nego praktično znanje

Što se mene tiče, ja obično koristim prefikse za polja po imenu tabele, ali ako nisu duži od 5 karaktera. Recimo za tabelu "articles" obično koristim article_id, article_title ... ili skraćeno art_id, art_title.

To je zbog toga što se dešava da kada imaš join-ove, polja koja se identično zovu mogu da prepiši jedno drugo. Ako imaš recimo tabele news i articles i u obe imaš polje "title" onda će JOIN da ostavi samo 1 title u niz koji dobiješ a i pored toga u kodu ne znaš ni koji title treba da ispišeš. Mislim da je bolje da stoji:

PHP kôd:
echo $data['article_title']; 
nego

PHP kôd:
echo $data['title']; 
Dakle, mislim da je bolje prefiksovati i zbog samih podataka i zbog čitljivosti koda. Sve jedno je da li je prefiks ili sufiks, bitno je samo da se razlikuje.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat