Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 03. 2009.   #22
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao tokugawa Pogledajte poruku
...poenta priče je da sam ja tu i da hoću da raščistimo jednom za svagda tu vašu bušnu priču oko spam-a.

Spam je kada dobijate mail i ne možete da se skinete sa liste.
Izgleda da ti ipak nije jasno. Spam je pomalo neprecizan naziv, možda zato. Iz tog razloga, profesionalci, tj. postmasteri tu pojavu često zovu UCE (Unsolicited Commercial Email) ili UBE (Unsolicited Bulk Email). Dakle, nije čak dovoljno da neko prijavi adresu, jer nema prave provere ko šta unosi u neki tamo web formular. Da bi zaista bio siguran da nisi spamer, trebalo bi da koristiš double opt-in tehniku prikupljanja adresa. Takođe, potrebna je eksplicitna saglasnost za stavljanje na nekakvu mailing listu i u slučaju kada si adresu dobio putem korespodencije sa vlasnikom emaila. UBR, osim kao bezvezan argument da se ne radi o spamu, spameri često koriste odjavljivanje za potvrdu validnosti adrese, pa se to nikako ne preporučuje. Možeš da misliš o tome šta god želiš, pričam iz perspektive nekog ko ima iza sebe dvocifren broj godina u administraciji mail servera.

Na tvom mestu, radije bih pravio adresar od nule, nego da dozvolim sebi da me ljudi godinama proglašavaju za spamera. Meni je mnogo lakše da te stavim na neku crnu listu nego što će tebi biti da se skineš sa iste. Ne verujem da bi se pojedinci na taj način odnosili prema tebi, odnosno tvojim mailovima, da nije istina, tj. da nisi spamer.

Poslednja izmena od nn.nn : 26. 03. 2009. u 22:26.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat