Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 05. 2009.   #37
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Slazemo se.

Ali tu onda dolazimo do srzi problema, ono sto pokusavam od pocetka topica da naglasim, a to je - da za neke stvari opravdano verujes da su poznate i dokazano validne... a onda popijes penal jednog jutra.

da ne pricam napamet, primer su tag-ovi.
koristi ih svaki drugi wordpress... i naravno - svi se oni generisu automatski...

ok... blog ima 50 clanaka, 50 tag-a.
sve ok.

odes na Burek... vidis da i oni imaju tag-ove [40.000 tagova recimo]...
odes na mycity, i on je imao [imao!] tag-ove...
kazes sebi - ovo je oprobana stvar.

na svom sajtu imas 50.000 clanaka... racunas da google postuje proporciju... generise se 50.000 tag-ova..... i sve bude cool neko vreme.

google izmeni algoritam, njihov softver prepozna 'automatski generisane linkove' u velikom broju.... i dobijes penal.

a radio si samo ono sto su radili drugi, i to ti se cinilo kao proverena stvar koja funkcionise od kako znas za internet.

tag-ovi su samo primer.
mogu sutra da penalizuju sajtove koji imaju preko 400 linka po strani... banalan primer.
evo vec 10 dana se sabijam da na mycity smanjim broj linkova po strani... cesljam sve moguce skripte... i sklanjam sve sto nije neophodno da bude linkovano.
kad imas tabelu sa 50 topica, pa imas polje za topic, autor teme, autor poslednjeg posta, link do poslednjeg posta, broj stranica topica, link do foruma... to je 50x6 linka = 300 linka u tabeli... plus 50-100 linka u layout-u [header, footer] - dodjes do 400 linka.
... pa pa paranoja

a mozda i nije?
proverio sam stvar, penal na vesti.rs sam dobio zbog tag-ova i zbog suvise linkova po strani [300-400]
ko bi reko da ce zbog toga da me opale

da li bi uopste iko ulozio mnogo para/truda u projekat a onda experimentisao sa SEO?
pre ce biti da je ziveo u uverenju da njegov sajt koristii samo oprobane stvari.....
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 17. 05. 2009. u 16:44.
Peca je offline   Odgovorite uz citat