Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 04. 2009.   #2
dejanr
Dejan Ranisavljevic
Certified
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 87
Hvala: 12
10 "Hvala" u 6 poruka
dejanr is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dejanr Pošaljite poruku preko MSN za dejanr
Default

Zavisi za sta ti treba, ukoliko hoces samo da koristis neke komponente od extjs-a, mislim da je bolje naci alternativu u jquery-u/dojo-u, zbog glomaznosti, kolko se secam u zavisnosti sta ukljucis u extjs zna da bude od 300-400kb pa navise, u suprotnom za neki RIA projekat bih rado preporucio extjs, zbog fleksibilnosti i jednostavnog extendovanja. Dokumentacija je prilicno dobra.

Sa dojo-om uz dijit mozes da uradis isto kao sa extjs-om, ali na prvi pogled dojo-a, extjs je dosta zreliji konkurent. Ako si pogledao bespin mene su oni bas iznenadili sa dojo-om, cak su napravili i svoje Component-e, Container-e, Panele, i u sve to lepo uklopili canvas i izgleda sasvim jednostavno. A i princip dojo.provide dojo.require sa layer-ima mi je jako zanimljiv.

Okacio sam ti primer drveta za pregled korisnika u extjs-u. Radi tako sto nasledis bazno extjs drvo, predefinises njegove osnovne osobine, i dodelis mu svoj loader za podatke, svoje event-e, zatim mozes cak i da nasledis selection model, i predefinises selektovanje node-ova unutar stabla, cak imam i desni klik dodat na drvo, sa par opcija. I potom definises svoj xtype. Koji kasnije mozes koristi unutar neke komponente tako sto samo navedes xtype komponente:

Kôd:
initComponent: function(){
      Ext.apply(this, {
         items: [{ id: 'nav-tree', xtype: 'nav-tree' }
Iskreno ne bih pokusavao nista kompleksije sa jquery-em, volim jquery, ali mi je on ipak za neke sitnije ondemand stvari ...

Pozdrav.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt TreePanel.js.txt (4,8 KB, 921 pregleda)

Poslednja izmena od dejanr : 05. 04. 2009. u 03:05.
dejanr je offline   Odgovorite uz citat