Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 01. 2010.   #21
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Evo resenja za problem koji sam postavio (zakucavanje modem/rutera)...mozda ce nekome koristiti u buduce.
Radi se o tome da provajder ili telekom (jedni prebacuju na druge) imaju neki cron job, ali pitaj boga sta je u pitanju...da li obracunavanje saobracaja na 24satnoj bazi ili nesto slicno...elem dolazi do usporavanja saobracaja i performansi adsl veze. Ruter je podesen da u tom slucaju prekida konekciju i pokusa ponovo da je uspostavi. Zato mi je zapucavao, odnosno nakon par minuta je dolazilo do potpunog prekida pa sam morao da ga rebootujem.

RESENJE - podesavanje rutera / advanced setup / DSL seting / Capability - treba chekirati "SRA enable" - Seamless Rate Adaption - u osnovi funkcija da se usled lose veze ista ne prekida nego da se samo snize kapaciteti do ponovne uspostave punog kapaciteta.
Dve nedelje nisam imao problema...bas sam hteo dobro da testiram pre nego objavim.

Eto na ovo me "ko iz topa" uputio momak (rekao bih najmladji iz ekipe podrske na Neobee-u) kojem nazalost ne znam ime. Ostali, stariji su me skoro dva meseca zavlacili sa stotinama razloga dok nisam naisao na ovog sjajnog momka.
Jos jednom bravo za mladost, strucnost i profi odnos prema klijentu.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat