Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 05. 2009.   #1
El Colonel
novi član
 
Avatar El Colonel
 
Datum učlanjenja: 07.05.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 9
Hvala: 6
0 "Hvala" u 0 poruka
El Colonel is on a distinguished road
Default Naplata na sajtu - pocetnicko pitanje :)

Unapred se izvinjavam ukoliko je ova tema vec obradjena, ali nisam uspeo da naidjem na kompletne informacije prelistavajuci pdf e_bussines.

Dat mi je zadatak da postavim sajt za udruzenje gradjana koje se bavi radionicama za osobe sa specijalnim potrebama. Naime organizuju se radionice na kojima se izmedju ostalog i prave razne ukrasne stvarcice od gline, koje prave ta deca uz pomoc dobrovoljaca koji se inace bave tim stvarima.
Udruzenje takodje u okviru ovog projekta ima i prodajno mesto, dakle sve legalno sto se tice prodaje rukotvorina, nisam siguran kako je to zakonski regulisano, ali znam da sva sredstva idu u fond udruzenja iz kojeg se posle finansiraju izleti i ekskurzije za pomenutu decu.

Sledi ono sto znam o mogucnostima za naplatu, znam da ne postoji procesor za naplatu u Srbiji, bar mislim da ne postoji, a takodje znam da pre nije bilo moguce da se napravi neka vrsta merchant account-a iz Srbije za naplatu, vec je racun morao da se otvara u inostranstvu. Bar mislim da je tako bilo.

Konkretno planiram da udarim kampanju na gastere i eventualno da se salju po Srbiji post express posiljke, posto sam video da tako rade neki ljudi koji imaju small bussines-e, maltene domaca radinost. A i ovaj projekat mu tako nesto dodje.

Dakle da sumiram, kako da naplatim figurice koje oni prave? Godinama unazad znam da bih otvorio nalog na pay pallu i uracunao shiping u cenu i ostavio ljudima koji vode galeriju da sami salju postom posiljke. To znam da je savrseno funkcionisalo. A sad mislim da pay pall nikako ne dolazi u obzir.

Unapred hvala na odgovoru. I admini su slobodni da prebace temu u pocetnicki pdf
El Colonel je offline   Odgovorite uz citat