Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 03. 2011.   #10
bvselac
novi član
 
Datum učlanjenja: 05.03.2011
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bvselac is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Ivalex Pogledajte poruku
Danas mi je stiglo obavesetenje da oDesk sada nudi bank wire u RSD valuti, i to za 4$ po transakciji. (do sada je bilo $30(+5) za USD)

I sad ja hocu naravno da prebacim na RSD, i izvalim da imam samo IBAN da ubacim, a ne i moj broj racuna, pa se plasim da ne sjebem nesto, i izgubim par stotina dolara zato sto nisam pitao. (a davno bese kad sam otvarao oDesk acc pa sam zaboravio sta se desva tu.)

Jel je dovoljan samo IBAN za dinarski wire transfer?
(a da posle banka raspodeli to na moj dinarski racun)

I jel neko prebacio ko koristi oDesk na RSD?
I ja sam ovo video i delovalo mi je vrlo primamljivo.
Do sad sam koristio iskjučivo Payoneer karticu (i nisam imao problema), ali je provizija za direktne dinarske transakcije (wire transfer) manja.

Imam račun u Intezi, ali oni ne omogućuju RSD uplate iz pomoću SWIFT/IBAN.
Drug ima račun u Societe Generale - ista priča.

Pomislio sam da nijedna naša banka ne prihvata takve uplate iz nekog pravnog (ili nekog sličnog) razloga i požalio se tehničkoj podršci na oDesk. Posle 5-6 dana javili su mi se iz finansijske službe oDesk i rekli da postoje klijenti iz Srbije koji primaju dinarske uplate, a da banke često odbijaju uplatu u dinarima jer time gube zaradu na konverziji valuta!!!

Mene zanima koje su to banke u Srbiji koje ipak dozvoljavaju uplatu u dinarima...

A što se tiče uplate u evrima - to nije omogućeno na oDesk (bar ne preko wire transfer-a). Dakle, isključivo RSD ili USD. To je ono što su mi saopštili ljudi iz tehničke podrške (koja je profi).
bvselac je offline   Odgovorite uz citat