Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 11. 2007.   #68
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao MrSteel Pogledajte poruku
1- izrekao gomilu predrasuda,
2- zestinom fundamentaliste napao one koji veruju
3- izgleda da je tvoje razumevanje vere u Boga povrsno, ili ga bar tako predstavljas posto ides linijom Bog = Biblija = Crkva = Svestenik
4- zanima me kako si ti u svom tako kratkom zivotu bez dokazanog smisla izrekao tako velike zakljucke... cesto u nametackom tonu
Sorry, moram ipak da ti odgovorim na ovo, prošli put sam se raspisao jer si ti u samo jednoj svojoj jednoj rečenici izrekao ličnu uvredu (kao "evo sada će doći čike u belom da ti vežu košulju na leđima") preko koje sam prešao onako "hrišćanski", pokusacu sada što krace, red po red kako si ti pisao :

1.- Izrekao gomilu predrasuda o religiji i crkvi koja je zasnovana na predrasudama?

2.- Ne, nego branim one koji ne veruju od onih koji veruju

3.- nije povrsno nego ne razumem uopšte koncept verovanja u neku fiktivnu ličnost - neshvhatljvo mi je:
Bog = izmišljena ličnost, sila... upotrebljavana da se opravda sve što nema nikakvog opravdanja
Crkva = NGO koja uzima ceo profit od te izmišljotine
Biblija = Business plan crkve
Sveštenik = zaposleni u crkvi

I nije Bog napravio crkvu nego je crkva napravila Boga, to je bitna razlika.

4.- To nisu zaključci već moje mišljenje.. a pričamo o nedostatku dokaza? O nametanju? Smislu? Od svih mogućih tema, to mi prebacuješ kao nedostatak kada pričamo o Bogu, religiji i crkvi?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 07. 11. 2007. u 14:23.
bluesman je offline