Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 08. 2007.   #1
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default Sporo učitavanje dinamički generisanog javascripta

Dinamički generišem javascript snippet koji treba da prikaže parče html-a u nekoj stranici.

Drugim rečima, korisniku šaljem <script src="nešto.php"> tag koji on može da postavi na neko mesto u svojoj stranici i na tom mestu očekuje da mu se pojavi neki sadržaj koji ja generišem.

Dosad sam radio tako što u toj skripti imam document.write() i to lepo radi, ali postoji problem:

Ako generisanje "nešto.php" traje malo duže ili postoji neki problem koji produžava njegovo izvršavanje, u korisnikovom browseru stranica stoji učitana do mesta gde treba da dođe to moje parče i onda pravi pauzu dok se nešto.php smisli, i tek onda nastavlja da renderuje ostatak stranice.

Hoću da izbegnem mogućnost ovog zastoja.

Da li je neko od prisutnih imao sličan problem i kako ga je rešio?

Mislite li da je IFRAME bolje rešenje za ovo? IFRAME mi se ne dopada zato što se odvojeno stilizuje od stranice u kojoj se nalazi.
jablan je offline   Odgovorite uz citat