Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 01. 2012.   #23
djipko
član
Certified
 
Avatar djipko
 
Datum učlanjenja: 03.10.2006
Poruke: 96
Hvala: 27
44 "Hvala" u 26 poruka
djipko is on a distinguished road
Default

Ja sam nedavno menjao posao na kojem sam imao 2 meseca otkazni rok - insistirao sam kod novog poslodavca od starta da se to uzme u obzir, i nije bilo problema.

Da sam hteo, mogao sam da ne ispostujem isti (ranije bih krenuo sa novim poslom sto je uvek bolje, a i ukljucivalo je preseljenje), ali nisam hteo da dovodim menadzera bivseg u nezgodne situacije bez potrebe.

Ali, hteo bih da ponudim drugu perspektivu - zasto novi poslodavac ne moze da ispostuje otkazni rok coveka kojeg hoce da zaposli?

Da li zelite da idete da radite za softversku kompaniju gde mesec dana predstavlja ne premostiv problem? Meni to samo govori da se ne vode projekti dobro, a to je najbolji moguci slucaj (serijsko obecavanje nemoguceg, nameran over-selling dev kapaciteta ako se radi za klijente itd. su neke gore mogucnosti).

U slucaju da kolega nije nikad rekao kakav mu je ugovor sa prethodnom firmom - odgovornost je naravno samo njegova, ali u slucaju da jeste i oni su insistirali da ne mogu da ga sacekaju - meni je to crvena zastavica koja mi kaze - spremi se da radis nedeljom.

Generalno - oko ugovaranja posla/zaposlenja po meni uvek treba biti maksimalno otvoren - jednostavno nema tih mesec dana koji mogu da pobede utisak da si zaposlio coveka od integriteta.

Znam da ovo sto sam napisao ne pomaze previse oko glavnog pitanja - iskreno ne verujem da ce mu se bilo sta dogoditi osim da zaboravi reference od njih. Ako im se nije jako zamerio - tesko da ce ga tuziti (kao sto je vec napisano). Takodje ne bi bilo lose da im se, kad se malo slegne frka javi, jer posebno kod rada u inostranstvu nije lose imati sve papire (otkaz socijalnog, zdravstvenog, na njihovoj berzi rada itd.) jer to moze da bude korisno jednog dana (povracaj poreza isto ne treba zanemariti posebno na Malti).

Poslednja izmena od djipko : 11. 01. 2012. u 11:29. Razlog: razumljivost
djipko je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" djipko za poruku: