Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 08. 2012.   #18
djipko
član
Certified
 
Avatar djipko
 
Datum učlanjenja: 03.10.2006
Poruke: 96
Hvala: 27
44 "Hvala" u 26 poruka
djipko is on a distinguished road
Default

Sjajan tekst na tu temu: http://www.kalzumeus.com/2012/01/23/salary-negotiation/

Verovatno ga je vecina vas procitala do sada. Koliko je primenljiv na Srbiju zaista ne znam.

Dzordzov pristup je ono sto bih ja maltene doslovce preporucio.

@misko - apsolutno se ne slazem da tu nema mnogo oko cega da se pregovara - to zavisi od jako puno faktora kao sto su unutrasnja struktura i procesi u firmi, koja je pozicija, koliko je dugo otvorena, koliko firma para stavlja na projekat za koji te zaposljava, koliki je budzet za zaposljavanje, kakav je buduci menadzer, cime se bavi firma itd. itd.

Ni jedna firma u kojoj sam radio nije imala medjusobno bilo kakvih slicnosti u tome kako odredjuje plate. Sistem je isao od odluke jednog coveka do propisanih strogih granica za svaku poziciju (koje u praksi nisu uopste bile stroge - ispalo je da zavisi od toga ko ti je sef).

Licno sam platu na trenutnom poslu na kojem sam podigao za vise od 20% od pocetne ponude i ubedjen sam da sam lose prosao tj da sam mogao vise.

Ukratko - UVEK pregovarajte, mada je sve to Patrik napisao mnogo bolje od mene u gornjem tekstu.
djipko je offline   Odgovorite uz citat