Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 01. 2006.   #1
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default Promena prikaza TIMESTAMP polja u MySQL

Danas sam, na tezi nacin, naucio najnoviji "feature" MySQL.

Citat:
From MySQL 4.1.0 on, TIMESTAMP display format differs from that of earlier MySQL releases:
  • TIMESTAMP columns are displayed in the same format as DATETIME columns. In other words, the display width is fixed at 19 characters, and the format is YYYY-MM-DD HH:MM:SS.
  • Display widths (used as described in the preceding section) are no longer supported. In other words, for declarations such as TIMESTAMP(2), TIMESTAMP(4), and so on, the display width is ignored.
Izvod iz mysql manual

Dakle, svi koji koriste timestamp(14) i ocekuju vrednost polja: YYYYMMDDHHIISS mogu da se oproste od toga pošto se vraća klasičan DATETIME.

Ja iskreno ne znam razlog ovakvoj promeni.

Predlažem workaround:
1. Definisate problematično polje kao CHAR(14) ali onda se gubi funkcionalnost TIMESTAMP
2. Parsovati vrednost kao DATETIME
3. Ubiti nekoga iz MySQL ko je ovu promenu osmislio
4. Ubiti mene pošto sam na server stavio MySQL 4.1.14 a da nisam ni znao za ovo.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat