Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 01. 2006.   #5
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Predlažem workaround:
1. Definisate problematično polje kao CHAR(14) ali onda se gubi funkcionalnost TIMESTAMP
2. Parsovati vrednost kao DATETIME
3. Ubiti nekoga iz MySQL ko je ovu promenu osmislio
4. Ubiti mene pošto sam na server stavio MySQL 4.1.14 a da nisam ni znao za ovo.
ma samo koristi DATE_FORMAT() u upitu i napravi sebi format datuma koji ti treba...

inace meni je taj njihov bivsi format timestampa bio skroz glupav, nekako mi je timestamp logicno da bude vrednost u sekundama, kao unix timestamp...uglavnom je to ono sto ti treba, ili datum da ga prikazes ili sekunde da racunas nesto sa njima, a onaj YYYYMMDD format mi je bio skroz neupotrebljiv...

mada jeste jako glupo sto su tek tako promenili format, bolje da su uveli novi tip polja...ali jebga, sta je tu je, mozemo samo da pisemo svom kongresmenu :/
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 29. 01. 2006. u 05:20.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat