Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 03. 2014.   #1
mslavko
profesionalac
Professional
 
Avatar mslavko
 
Datum učlanjenja: 25.10.2012
Poruke: 278
Hvala: 16
32 "Hvala" u 9 poruka
mslavko is on a distinguished road
Default Select2 + ajax - kreiranje tabele

Ne znam kojoj bi temi ovo pitanje odgovaralo pa sam postavio ovde.

Opis: Aplikacija koju pravim bavi se prvenstveno poljoprivrednicima, njihovim radovima i izracunavanju troskova. Ono sto ja zelim da uradim jeste da iskoristim prednosti weba ali i excela. Poljoprivrednici najcesce upisuju troskove u nekakve table i tako su navikli.

Problem: Stigao sam do najslozenijeg dela i prosto ne znam kako da izvedem ono sto sam zamisljao sto po pitanju koncepcije baze sto po drugim.
Radi se o dodavanju aktivnosti tj. zadataka. Osnovni podaci za unosenje su ok, medjutim aktivnost obuhvata i mehanizaciju (kombajni,traktori), radnike, i npr. hemiju (pesticidi ...) i njihova satnica, tj. upotrebljena kolicina

Ja za svaki elemenat imam posebnu tabelu:

HTML kôd:
Mehanizacija: ID, ime, korisceno_casova
Radnici:         ID, ime, odradjenih_casova
Hemija:         ID, naziv, dostupna_kolicina ...
Korisnik mora naravno da za svaku aktivnosti (setva, zetva...) unese osnovne podatke, kao i koji su radnici radili, koja mehanizacija, hemija ... ali sada tu nastupa problem jer jedna aktivnost moze da traje vise dana, moze da ucestvuje vise radnika, vise mehanizacije, pa svaki dan nije ista satnica i sl.

Zato sam ja zelim da korisnik unosi osnovne podatke putem Select2 plugina - radnike, mehanizaciju ... i da se od toga napravi tabela
i to je ok, vec je uradjeno

Medjutim od svih tih podataka moram da napravim tabelu da korisnici lako unosili podatke i brzo a ne da svaki put iznova unose datum pa biraju radnika ... i sl.

Tabel: u kolonama su najpre datum a ondak svi odabrani elementi:

Citat:
Datum | Laza Lazic | Mika Mikic | IMT traktor | Pesticid b444 | ...


Ispod u redovima kada unosim datum, satnicu za lazu, miku,imt, kolicinu (kg) za pesticid ja to moram da updejtjem u njihovim osnovnim tabelama sa pocetka...

Kako sad da organizujem bazu ? Ima li ko ideju?

Poslednja izmena od mslavko : 13. 03. 2014. u 13:06.
mslavko je offline   Odgovorite uz citat