Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 06. 2006.   #20
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Hm, vredi videti SXIP identity protocol, api je trivijalan, ali ideja o identitetu nije. O tome je vec bilo reci u drugom topicu. Sve zavisi u kojem ti se pravcu siri projekat. Ako dodje do toga da treba povezivati vise servisa, da bi bilo dobro da ti servisi budu povezani u jednu veliku celinu, a da korisnik bude identifikovan na svima od njih, onda mislim da SXIP itekako ima smisla.

Takodje vredi videti Google maps API, to je druga prica, posto je to javascript, ali dobro je da se vidi kako to izgleda kada se implementira u browseru. Interesantno je videti kako su presli sa verzije jedan na verziju dva protokola, ja bih rekao bezbolno, barem je nama bilo

Zasto ponavljam da API treba da lici na API koje rade veliki? Zato sto se onda programer koji povezuje servise lakse navikne, jer su velike sanse da je vec radio sa slicnim API-jem. Govorim iz licnog iskustva, objasnjavao sam na vise od 10 mesta kako se koristi API koji smo pravili, interesantno je kada ti se javi neko iz Izraela kome je znanje engleskog recimo na nivou da ga pozoves za Novu Godinu da ti prica, a tebi to sve smesno Na kraju je veza proradila, sto je najvaznije.
marinowski je offline   Odgovorite uz citat