Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 02. 2006.   #60
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Pedja
Meni se inace cini sasvim ok da koristim neki vizuelni alat kao sto je DBDesigner4 u kome opisem model baze, a onda tako definisan model koristim da izgenerisem osnovni wraper kod koji mi mora olaksati rad sa tim modelom. Ako bih morao rucno da pisem XML koji opisuje model, pa da, to bi bio sustinski neprihvatljiv pristup.
DBDesigner4 čuva šemu u XML obliku tako da se taj dokument uz pomoć jednostavnog stila može transformisati u Propel XML fajl. Više o tome...

Propel XML fajl se može generisati i na osnovu postojeće baze podataka. Potrebno je koristiti creole target... Samom fajlu su kasnije potrebne sitnije dorade, ali je i to bolje nego pisati ga od nule. Na žalost ne mogu da pristupim Propel sajtu tako da ne mogu da linkujem na tutorijal.

PS: Ja se izvinjavam ako konkretizujem previše. Ovde su uglavnom PHP programeri tako da mislim da ove informacije i linkovi nisu na odmet. Ako ništa, a ono bar da se ljudi koje interesuju upoznaju sa stvarima koje ove biblioteke mogu jer često mogu više nego što se na prvi pogled čini

Poslednja izmena od Ilija Studen : 03. 02. 2006. u 17:08.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat