Tema: Zašto, bre?
Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 09. 2007.   #23
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Nema mnogo korsiti od jake moderacije, strogih pravila ili kakvih drugih mera ako su ljudi hejterski raspolozeni. Razumem kada je napadnut neko ko cini stvari koje stete bransi ili kada pametuje a nema znanje kao potporu, ali za sve ostalo, treba pustiti ljude da rade.

Ako imam primedbu na to sto neko radi ja gledam da mu to kazem kulturno (a cak i kad si pritiv necega, to mozes da izrazis kulturno, bez omalovazavanja ili nekih tezih reci) ili uopste ne kazem ako sumnjam da moze pogresno da protumaci.

NA forumima sam inace primetio jos jednu pojavu: zauzimanje strane. Ako se neko sa nekim zakaci na nekoj temi, to po pravilu stvara netrpeljivost koaj se prenosii na sve durge teme u kojoj ucestvuju iste te osobe. Ljudi ne umeju da razgranice da ako se sa nekim neslazu po nekom pitanju, to ne znaci da moraju da se ne slazu po svakom pitanju. Kao krem na tortu dolazi podrska prijatelja zavadjenih strana pa se stvaraju suprotstavljeni blokovi koji netrpeljivost sire jos brze i jace.

Sve se svodi na to da treba pustiti svakoga da radi sto je naumio osim ako nepravi stetu drugome, a pogotovo celoj bransi. Ako radi dobro, dobro ce mu biti, ako radi lose, lose ce i da prodje. Ako nekome necete ili ne mozete da pomognete, ne odmazite mu.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat