Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 08. 2009.   #32
igors
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 46
Hvala: 1
1 "Hvala" u 1 poruci
igors is on a distinguished road
Default

Citat:
U najboljem slucaju mogu da napisu nezvanicnu objavu.
A to moraju da rade kako bi ostali konkurentni sa ostalim stanicama i medijima.


Citat:
Nisam bas siguran u to. Dobar alat jeste u smislu da se lako distribuira informacija ali pitanje koliko efektivan u smislu koliko ce ljudi zapravo da je procitaju i kliknu. Jako puno spamera ima na Twitteru i to sto neko ima na hiljade followera ne znaci mnogo.
Zato sam napisao "za one koji znaju kako da koriste". Nije poenta imati hiljade followera i s'vremena na vreme pustati poneki tweet. Mora se uspostaviti komunikacija sa followerima tako da se osete da ucestvuju u komunikaciji a ne da pasivno citaju tweetove, kao sto je inace problem sa klasicnim medijima (TV, radio, novine).

Citat:
Sto se tice FB, sam servis se i ne moze porediti onakav kakav je sada i FB od pre 2 godine. Tada se i mogao nazvati kao "nista posebno". Sada to niko ne moze da kaze. Snaga FB je u njegovoj FB platformi i mnogobrojnm aplikacijama (zahvaljujuci kojima je i doziveo ogromnu ekspanziju u poslednje 2 godine) a druge velike prednosti ce biti ako dobru implementiraju oglasivacku mrezu i Pay by Facebook model. U danasnjem Web-u, FB vise nije sajt, nego web u web-u. Medjutim, i pored svega toga, za druge dobre drustvene mreze uvek ima mesta kao i za sve ostalo u zivotu ako je kvalitetno.
Ne bih se slozio da je snaga FB-a u aplikacijama. To je mozda bio slucaj pre 1-2 godine kako su aplikacije bile "driving force" za sirenje FB-a. 99.9% aplikacija ne sluze nicemu i samo spamuju i zagadjuju user feed i ja mislim da ce to biti najveca prepreka FB-u da udje u domen realtime searcha na onaj nacin na koji to trenutno radi Twitter. Aplikacije generisu previse suma i djubreta.

Citat:
Zato sam i napisao u mojoj prethodnoj poruci - Twitter moze da bude ekstra servis ali samo ako uvede nesto revolucionarno. U protivnom, vrlo je verovatno da ce ga FB marginalizovati.
Zar ne mislis da je twitter sam po sebi nesto revolucionarno?
__________________
Failing to plan is a plan to fail.
igors je offline   Odgovorite uz citat