Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 12. 2009.   #5
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Bas sam dosta citao iz domacih i stranih izvora na ovu temu. Takodje, pitao sam i sestru od tetke i prijateljicu koja zivi u DE, tamo doktori ne savetuu vakcinaciju deci ispod 4 godine. Cinjenica je da u AT, DE, UK, CH, NO, SE itd. ima mnogo vise obolelih ali se ne pravi ovakva medijska pompa. Medjutim, npr, razlikuje se i jacina samih vakcina pa i same reakcije jer su razlicitog tipa neka ima ceo inaktivisani virus a neke samo delove inaktivisanog virusa tzv. sub-junit vakcina kao sto je Novartisova Focetria.

Vrlo je nelogicno kako se u zavisnosti od toga kako kome i zasto odgovara nekada jako puno pise u medijima o gripu a nedavno kada je bilo ogromno okupljanje i ljubljenje jedne iste slike od mnogih ljudi niko nije apelovao na oprez.

Cini mi se da je jako velika smrtnost u Srbiji s obzirom na broj obolelih/broj ukupnog stanovnistva ali ne znam zasto se ne kaze kako je bilo pre sa obicnim gripom a i cesto se nedeovoljno pise o tome da li su od necega bolovale osobe koje su umrle od gripa.

Ne znam sta je ispravno uraditi.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat