Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 04. 2006.   #1
Baic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 08.02.2006
Poruke: 114
Hvala: 2
6 "Hvala" u 6 poruka
Baic is on a distinguished road
Default TrackBack mala pomoc

U samom startu sam odustao od bilo kakvog free resenja, pa sam i blog pisao sam uz mogucnost nadogradnje u nesto sasvim drugo, jednostavno bilo mi je lakse napisati nesto iz pocetka nego razbijati glavu sa...

Da ne duzim, sve sam odradio kako treba, ostalo je jos integrisanje trackback opcije i tu nastaje problem.

1. Znam veoma malo o samom funkcionisanju aplikacije:
- Da li kada posaljem podatke drugom blogu on salje neki povratni zahtev ka mojoj scripti.
- Da li postoji neka funkcija za detektovanje trackback urla,(napisao sam sorce koji pokupi url iz RGF koda u strani posta, kao i detektovanje za Word Press u slucaju da nema RDFa), ali za ostale neznam kako to da uradim.

2. Linkove ka blog postovima necitam iz teksta sa aray, vec iz zasebne tabele, ali to i nije neki problem.

3. Vidim da se negde pominje i upotreba Snoopy-a, da li je neophodno.

4. Trebam prolsediti sledece (title=$title&url=$url&blog_name=$blog_name&excerp t=$excerpt):
- Sta da se uradi ako je trackback URl domen.com/trackback.php?p=66 nije mi logicno da iza ovakvog linka dodam ? pa onda sve ovo odozgo, jer sve ide POST metodom.

Svaka inforamacija mi je dragocena, verovatno neko od vas ima iskustvo sa ovim, pa vas molim da mi pojasnite.
__________________
bre cbc fb

Poslednja izmena od Baic : 30. 11. 2006. u 15:16.
Baic je offline   Odgovorite uz citat