Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 11. 2008.   #26
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Smile

Citat:
Originalno napisao GaVrA Pogledajte poruku
sajt je posvećen crtanom filmu, tako da da, usko je specijalizovan.
Nije. Upravo obrnuto. Kod nas su crtaći "nešto za klince". To je u demografiji odrednica 2 - 12 godina. Pred pubertet.
Stanovništvo Srbije x oni koji koriste net x deo njih koji imaju 2-12 godina + njihovi roditelji

Ciljna grupa tvog oglašivača nisu samo klinci (mama kupi mi) već njihovi roditelji.
Dakle dečija garderoba, igračke, igraonice + rođendaonice, itd.

Sem toga tu je i gomila likova kao što sam ja koji vole da pogledaju crtać i podsete se detinjstva. Napravi anketu, ili više njih, dobi demografiju, biće ti dragocena pri razgovou sa oglašivačima.

Ima još nešto zanimljivo, odnosno dve stvari. Poseta ti je prilično ravnomerna. Cenim da imaš stalne fanove koji dolazae redovno "po svoju porciju crtaća". Sa druge strane imaš pilično okrenutih strana po posetiocu > 10.

Ti batice imaš jako kvalitetnu posetu sajtu iz ugla oglašivača

Napravi dakle:
- nekoliko pozicija od kojih će neke ići u razmenu, prvenstveno sa medijima (dečiji časopisi itd),
- napravi nekoliko jeftinijih pozicija za banere (4 x 50 jura) koje ćeš prodavati onima koji očekukuju konretan povrat uloženog (igraonice, dečije torte itd), odnosno onima koji od jedne prodaje do koje je došlo preko sajta isplate uloženih 50 jura
- i napravi jednu centralnu poziciju "za brendiranje" velikih firmi kojima je bitno da su na očima deci (podavci igračaka, itd), odnosno onima koji ne očekuju direktnu nego posrednu korist od oglašavanja. Ovo zadnje naplati 250 - 300 jura, 20% popust na više od 3 meseca zakupa.

I stalno ponavljaj "kod mene dolaze upravo oni koji vam trebaju"

Ako imaš problem kod formiranja cena uzmi dečije magazine, raspitaj se o tiražima (cifru koju ti kažu podeli sa 3-5, zavisno koliko si blizak sa čovekom), njihove cene oglasa podeli da 3-5 i videćeš da tvoj sajt ima reklamni kapacitet od bar 1.000 jura.
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Miloje Sekulic za poruku: