Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 12. 2009.   #22
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Kako to misliš? Čak i kao ironija nije ni blizu istine Meni je više depresivno to što neko koristi moje lične informacije i navike da zarađuje više para, a mi te informacije smatramo nevažnim
Pa, nisam bas bio sasvim ironican, mislim da svi vole da misle da su kao individue bitni, a nasi licni podaci strasno vazni, neko ce da nas spijunira, cita nam mailove i sl. Ali istina je da je to korporacijama prilicno nebitno, svi smo samo cifra ili dve u nekoj matrici (da ne kazem Matrixu), delici varijanse, bitan je samo imaginarni "prosecni" korisnik, potrosac, glasac, whatever. Spijuniranjem pojedinca se bave tajne sluzbe i one to rade bez da to uopste znate, ili da vas neko pita sta mislite o tome. Korporacije zanimaju samo masovni trendovi, i naravno konkurencija zbog industrijske spijunaze, ali, bez uvrede, niko od nas ovde prisutnih ne spada u tu grupu.

I zato kazem, meni je to depresivna spoznaja, voleo bih da sam do sad uspeo da postanem neko ko je bitniji googlu, ali nazalost nisam

A sto se ovog drugog tice, ziva istina, oni koriste podatke koje im obezbedjuju korisnici da bi zaradili pare, ali ne zaboravi da i ti dobijas uslugu zauzvrat koja se pre gmaila naplacivala nekih $50-tak dolara mesecno, i pri tome bila znatno losija. Ljudi ucestvuju svaki dan u anketama i fokus grupama da bi dobili besplatne ulaznice ili poklon korpu sa par cokolada ili sampona, sto ne bi ti ucestvovao u googlovoj anketi za $600 godisnje? A ko nece ne mora, nije da je obavezno...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 29. 12. 2009. u 02:21.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat