Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 04. 2007.   #4
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Evo i mene u Laktašima, vratio sam se rano jutros sa turneje po Srbiji i Austro-Ugarskoj. Izuzetno sam zadovoljan ovogodišnjom E-trgovinom, ono što je primjetno da je po nekim nezvaničnim informacijama broj učesnika za trećinu bio veći od prošle godine i da u jednom momentu zbog navale i ograničenja kapaciteta organizatori su prestali više da primaju prijave. To se moglo vidjeti i na svečanoj večeri (na koju se btw dolazi u casual izdanju) gdje je bilo duplo više ljudi nego prošle godine i gdje je sala bila dupke ispunjena stolovima. Na ovom mjestu bih čestitao organizatorima jer su uradili dobar posao. Kako je ovo moja druga E-trgovina, sve mi je nekako i prošlo u znaku dvojke: Izašli smo u drugi najbolji lokal u Subotici; Nixa, Flajko i ja smo bili smješteni u drugoj najboljoj Villi na Paliću, Zigor nas je vodio na ručak u drugi najbolji restoran u Vojvodini (prema izboru Blica, prenio Varaga na blogu)...

E-trgovina je prilično širok događaj i samim tim identifikovanje nekih konkretnih trendova prvenstveno zavisi od krugova u kojim se krećete. Po meni najbitnija stvar koja se mogla vidjeti na Paliću ove godine jeste definitivno formiranje čvrstog jezgra sastavljenog od nešto mlađe generacija Internet preduzetnika i preduzetnica za koje mislim da će da uradi odrade neke bitne stvari do 2010. Naravno rječ je o ekipi sa DPT-a i sa Ilijinih slika
Ono što bih poručio ljudima, pogotovo mlađim, koji nisu bili ove godine da definitivno trebaju već da planiraju odlazak na sledeću E-trgovinu, u suprotnom vrlo se lako može desiti da izgube korak.

Predavanja: Ono što sam ispratio je bilo onako dosta linearno, izuzev npr. lika iz Linkmedia. U ovom "startup bloku na ijekavici" smo možda čak i prebrutalno pokušali da razdrmamo atmosferu. Sad koliko smo uspjeli u tome, vidjeće se. Reče mi Zira da je bilo učiteljskog "no-no" mahanja kažiprstom u publici kad sam pričao. Varagić je imao dobro predavanje, sa 100% fresh materijalom kojeg nisam čuo do sada. Od Steve Majstorovića standardno uvijek ima dosta toga da se nauči, tako je bilo i ovaj put, nažalost stigao sam tek na drugu polovinu predavanja. Jako mi je krivo što nisam čuo Istoka, Nixa je noć prije malo napijao klijente, pa smo prespavali kompletan treći dan. Tako da se nismo uopšte ni pojavili u Maloj gostioni i bukvalno se nismo niskim ni pozdravili na rastanku.

Oni Poljaci što su imali keynote prvi dan su definitivno najveci promasaj konferencije, lik je 14 minuta pričao o osnovama PPC (i to užasno loše objasnio priču) i jedno možda minut o svojoj firmi. To samo ilustruje koliki smo baksuzi zbog svih dešavanja na Balkanu kroz 90-te i zašto mogu takvi "istocnoevropski" likovi da nam prosipaju neku kvazi priču samo na konto toga što su im Ameri došli malo ranije i što su dobili VC kapital prije nas par godina. I najzad, definitivno najbolji nastup ove godine je imala Gorana Tomanović.

P.S. Zahvalnica: Hvala Nixi što me je trpio gotovo nedelju dana, fala gospođi Milki na ustupljenom sakou za potrebe spuštanja u ladne podrume vina i hvala svim prijatnim ljudima sa kojima se druzio zadnjih nedelju dana

Vidimo se opet ovako kolektivno na jesen u Nišu (powered by Flylord Events)

Poslednja izmena od mungos : 22. 04. 2007. u 16:08.
mungos je offline   Odgovorite uz citat