Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 11. 2010.   #2
kalkulus
Dusko Petrovic
Professional
 
Avatar kalkulus
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 297
Hvala: 14
1.151 "Hvala" u 9 poruka
kalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kalkulus
Default

ja sam tek skoro poceo da koristim extJS, evo ti mojih utisaka posle par nedelja

biblioteka nije bash laka za ucenje. nije da je preterano teshko, ali jednostavno ima jako puno toga da se nauci i treba vremena da se pohvataju konci. zato ti preporucujem da za pocetak uzmesh neku knjigu tipa ExtJS in Action ili Learning ExtJS. lepo te uvedu u pricu, a posle mozesh i sam da kopash po dokumentaciji i netu za shta ti konretno treba

osim shto ima dosta komponenti i gomila podeshavanje za svaku treba se malo navici i na nacin funkcionisanja. ako koristish jednu ExtJS komponentu na nekoj obicnoj strani to nije problem, ubacish nju i sve je ok. ali, ako cesh ceo sajt/aplikaciju da radish u ExtJS onda se stvari malo menjaju i to vishe lici na programiranje desktop aplikacije nego na klasican web

prednost, barem za mene je to shto ne moram da se bakcem sa HTMLom. naredjash kontrole, kazesh im shta da rade za koje akcije i gotovo. takodje, kada savladash neke stvari dosta brzo mozesh da dodjesh do rezultata
__________________
I know it all, I just can't remember it all at once
Blog / Pisanije / Best Engagement Rings / Blues DVDs
kalkulus je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" kalkulus za poruku: