Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 09. 2006.   #4
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ovaj forum nije zamišljen kao "narodski forum", odnosno forum za sve. Ideja je da se napravi jedan stručni forum pošto je web već dovoljno zasićen "narodskim forumima" u kojima se priča o svemu, "od igle do lokomotive". Ne može se očekivati da profesionalci koji učestvuju u diskusijama mere svaku svoju reč razmišljajući o tome da li će neko, ko inače jedva kapira o čemu se govori, razumeti. Razumeće onaj kome je namenjeno.

Razmišljajte o ovome kao recimo o "advokatskoj komori", tamo gde diskutuju advokati ne može se očekivati da će oni u svom rečniku koristiti laičke reči, niti da će u svakoj rečenici objašnjavati šta je ugovor, šta je aneks,...

Ja stvarno ne bih mogao ni da zamislim šta će ovde uopšte da traži neki klijent. Zašto je njemu potrebno da razume o čemu se govori? Kada ja zovem recimo molera, ni ne trudim se da razumem šta mu znači "vinkl", "kant"... bitno mi je da odradi posao kako treba. Isto tako, ni potencijalni klijenti ne moraju da razumeju u potpunosti tehnologiju, bitno im je da se odradi posao na najbolji mogući način.

Šte se tiče nekih reči kao thread... to su opšte poznate reči sa foruma na engleskom i zvuče veoma glupo kada se prevedu na srpski, zato je zadržano originalno ime. Meni je lepše da kažem "desktop" nego "radna površina" ili "default" umesto "podrazumevana vrednost" i tako i govorim, a vidim da je isti slučaj i sa većinom.

Znači, svi su dobrodošli, ali ako dođeđ u društvo fudbalera i ako želiš da pričaš ravnopravno sa njima, moraš da znaš bar šta je ofsajd, korner, penal... ne možeš da očekuješ da ti on umesto reči "korner" stalnog govori "kazneni udarac iz ugla kada igrač koji se brani izbaci loptu preko linije iza svog gola.... i izvodi se nogom posle sudijskog zvižduka"... kapiraš?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat