Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 02. 2010.   #225
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Po tebi, mogao bih da budem i suvlasnik onlajn kockarnice samo ako sam ugovorom definisao da je moj deo neka fiksna naknada, recimo 1M€ godišnje, samo da nije procenat?

Od kakvog je značaja na koji način kladionica interno obračunava naknadu za reklamiranje, suština je da je to NAKNADA ZA REKLAMIRANJE a ne podela profita među suvlasnicima (koorganizatorima i sl.) Pa i da je fiksna naknada po kliku, ili za držanje banera, odakle bi ona poticala? Pa isto od novca od kockanja, iz profita ostvarenog kockanjem. Kakva je razlika?

Kod nas je zabranjeno prodavati nešto u evrima, pa ćeš svuda naći: cena proizvoda 100 € (u dinarskoj protivvrednosti). Isto imaš i za kredite, banka ne sme da ti da kredit u evrima, već ga "samo indeksira" u evrima, pretstavlja, proračunava i sve ostalo u evrima, a daje ga legalno u dinarima. Kladionice svoju naknadu za reklamiranje "indeksiraju procentom zarade", izračunavaju je i pretstavljaju procentom zarade, a isplaćuju je u fiksnom iznosu.

Po meni je to samo tehničko pitanje, nikako suštinsko - da li su oni organizovali to klađenje ili nisu? Naravno da nisu, reklamirali su ga.
dacha je offline   Odgovorite uz citat