Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 10. 2010.   #641
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao vidak Pogledajte poruku

Pominjao sam o porez jer se na sajtu CINS http://www.cins.org.rs/ pominje priliv novca od 550.000 eura delom sa računa offshore kompanija a nigde nisam našao objašnjenje za tu situaciju za koju su mogući sledeći scenariji 1. Offshore kompanije su u njihovom vlasništvu i novac su transferovali na račun svoje firme u Srbiji. 2. Offshore kompanije su u njihovom vlasništvu i novac su transferovali na privatne račune u Srbiji. 3. Offshore kompanije nisu u njihovom vlasništvu a transferovali su novac na račun svoje firme u Srbiji. 4. Offshore kompanije nisu u njihovom vlasništvu a transferovali su novac na privatne račune u Srbiji.
Nema više optužnice na onom linku, verovatno su u pitanju neki servisi za prebacivanje novca poput moneybookers. Nije to bitan deo. Da su imali svoju offshore firmu svega ovog ne bi bilo.

Citat:
Originalno napisao vidak Pogledajte poruku
Nažalost, ostaje mogućnost i da su stavke optužbe pravno valjane
Da li je optužba pravno valjana odlučuje sud i to se računa.

Citat:
... čini mi se da ima ljudi koji se emotivno ne slažu sa mojim stavovima. Ako je tako, dovoljna je jedna PP i neću dalje učestovati u ovoj temi.
Ma nije to, nego ljude mrzi da ponavljaju jedno te isto što je već komentarisano u prethodnih 60 strana. Osim toga nije ovo mesto gde se komentariše logika države, šta je zakonodavac hteo on je to napisao u zakonu. Da je zakonodavac hteo drugačije, napisao bi drugačije. Imaju tamo neki mudri ljudi u skupštini koji čitaju novine i promišljaju o tome.

Poslednja izmena od Markok : 10. 10. 2010. u 01:47.
Markok je offline   Odgovorite uz citat