Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 01. 2009.   #58
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Lalaland Pogledajte poruku
Da, to dodje kad je koncept vec potvrdjen. Ako govorimo o inicijalnom ulaganju, koriscenje out of the box resenja je vrlo jeftin nacin da se isproba ideja. Lako je posle uraditi upgrade po meri.
Slazem se. To je dobro u slucaju kada se minimalnon investicijom/rizikom zeli napraviti nesto. Ja sam zapravo vrlo cesto pobornik toga, to je za mnoge najbolje - krenuti sa nekim dovoljno dobrim/dobrim OS resenjem i ako se pokaze da je posao na pravm putu nacice se i za custom resenje.

Citat:
Zar to nije onda isto out of the box resenje samo sto je u pitanju expensive custom box?
Ne znam da li dobro razumem pitanje, ali hteo sam da kazem da neko moze da kupi servis koji nema ni community, ni brend, nije ni prvi krenuo sa tim poslom, vise je na bazi prototipa (funkcionalnog prototipa) nego sto je utemeljen u praksi ali to kompanijama iz grupe GYM + Cisco, Amazon + VC ne predstavlja prepreku da investirajuu njih/da ih kupe zbog potencijala koji imaju ili zbog necega sto samo oni imaju. To mislim na ona resenja koja su najbolja u tehnoloskom smislu ali najgori u marketinskom/promo smislu. Ne mora da znaci da je Jaiku mnogo gori (ili uopste gori) od Twittera ali je pre neki dan Google odlucio da se vise ne bavi istim i sa jos par akvizicija koje se nisu pokazale kao dobar potez ili nisu nasle nacin da se iskoriste.

Da se vratimo na pricu o agregatorima i konstatacije "O ne, jos samo jedan agreagator". Ako odete u neki hipermarket videcete ceo red istih proizvoda, cesto gde jedan brenda izrazito dominira ali to nije sprecilo onih npr. 9 drugih da imaju proizvod iz iste grupe. Oni vrlo cesto prodaju isti proizvod ali isto tako cesto se ne obracaju istoj ciljnoj grupi. Moje misljenje za sve u zivotu je - da sve sto je dobro moze da nadje mesto pod suncem. Nazalost, neko ko je dobar, zbog najcesce tog promo razloga, to mesto ne nadje a neko ko nije dovoljno dobar, bas iz istog razloga, to mesto nadje.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat