Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 04. 2007.   #1
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default Automatska promena tastature na sajtu

Šta mislite da li bi bilo izvodljivo da se napravi neki sistem koji bi omogućava korisniku da u veb čitaču podesi koju tastaturu hoće da mu bude aktivna kada dođe na taj sajt?

Ovo bi trebalo da radi kao pluigin ili slično pošto sumnjam da je moguće napraviti sam sajt da forsira neku tastaturu.

Zašto je ovo bitno? Pre svega zato što bi omogućilo ljudima da na sajtovima koej koriste, izaberu tastaturu (recimo engleska, latinična, ćirilična) i da im to automatski bude uključeno kada otvore taj sajt. Znatno bi olakšalo korišćenje pre svega naših slova.

Imamiskutvo u smislu da sam davno nekada napravio program koji jeizmeđu ostalog imao sličnu opciju: korsinik j emogao da izabere i podesi koju tastaturu će program da sam aktiuvira kada je pokrenut. Tako je korsinik mogao da računar koristi sa engleskom tastatourom, jer mu je to najpraktičnije, a da u mom programu korsiti našu tastaturu a da ne mora sam da prebacuje. Dobio sam prilično povoljnih mišljenja upravo za tu mogućnost.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat