Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 02. 2009.   #1
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default Database backup tool

Još onomad kada sam imao problem sa serverom i backup-ima, rekoh sebi da ću napraviti nešto što će mi omogućiti da lakše spavam noću.

Znači tool koji će da pravi dump baze, kompresuje ga, iskopira na neki FTP ili pošalje na mail. Naravno, to sve treba da može da radi preko cron-a, potpuno automatski. Upravo to sam i napravio, malo sam testirao i za sada radi ok, shvatio sam da je moguće da mnogima treba ista stvar pa rekoh da proverim da li ima interesovanja za tako nešto, pada spakujem u neki zip i dam na download.

Demo se nalazi ovde a postoji i mali help čisto da se vidi kako funkcioniše, šta može, šta ne može i kako se podešava. Pravi script radi recimo preko config fajlova, a ovaj demo je čisto da može da se unese šta god je potrebno pa da stiže na vaš mail/ftp a ne na moj. Naravno postoji i autorun script koji je pravljen baš za cron.

Podržani su chunk-ovi ali samo u RAR opciji kako bi moglo da se šalje na gmail u veličinama koje gmail prihvata (koliko je meni poznato to je 15MB po attachmentu, ali možda i grešim).

Generalno najbolja varijanta je da se koristi gzip + ftp upload, a mislim da nije loše čak i da se koristi gmail kao neki storage, čak se namesti i filter da ga odmah trpa u arhivu (da ne puno inbox, naročito ako ima više baza)

Postoje još neke ideje, recimo da se šalje izveštaj na mail (možda čak i na sms) po završenom backup-u, čisto da se zna da li je uspešno ili ne. Zatim, pričali smo o nekom bulk-backupu, gde se umesto jedne baze izabere nekolio baza i on radi 1 po 1, iako je to moguće i sada samo da se podesi poseban cron za svaku bazu.

Eto, ako ima neko još neku ideju kako bi ovo moglo još da se proširi, neka javi pa da vidimo šta ćemo.

Off Topic: Ne obraćajte pažnju na mešanje engleskog i srpskog ili evenutalne slovne greške, to je trenutno najmanje bitno
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat