Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 05. 2012.   #7
dee
Domagoj Horvat
Expert
 
Avatar dee
 
Datum učlanjenja: 24.07.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 502
Hvala: 22
10 "Hvala" u 8 poruka
dee is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dee
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Sačekaj.

Za koji mesec će izaći Win8, što ti možda nije bitno samo po sebi, ali će do tada i Intelove nove integrisane grafičke (4000 HD) da postanu svakodnevna stvar, a dosta su bolje od sadašnjih modela (3000 HD), plus imaju podršku za DX11, što bi moglo da ti znači kasnije. To vredi i za procesore Intela.

Memoriju uvek lako možeš da dodaš. Isto vredi i za grafičku.

Ono što nećeš imati želju da menjaš jeste procesor. Znači gledaj odmah neki osrednji (ne mora biti uopšte skuplji, ali nemoj ni one najjeftinije), pa si miran par godina sigurno. Ali opet - moj savet je da sačekaš do jeseni.

Najveće ubrzanje će ti doneti SSD. I pošto ćeš doći u iskušenje da što više stvari imaš na istom, gledaj da uzmeš neki sa pristojnim kapacitetom, bar 128 GB, ali ako možeš ikako, uzmi odmah nešto malo veće, npr. 160 GB. Sasvim dovoljno za Win, VS, SQL i razne biblioteke i alate koje koristiš svakodnevno, plus dosta mesta za projekte na kojima radiš. Dodatni disk obavezno, ako samo za backup, video, audio i razne sličice.

O cifri od 1500e ne treba ni da razmišljaš (osim ako cene tamo kod vas nisu debelo ludačke, ne verujem), a mislim da je i 1000e daleko od potrebnog za odličnu dev mašinu.
Cekat ne mogu niti mjesec dana. Ne radi zelje vec je iskrslo tako. Planirao sam kroz ljeto ali je doslo da moram pod hitno uzet.

Sto se tice SSDa, sramota reci ali danas sam prvi puta cuo da to postoji. Ali prema pricama, to je ocito nesto sto cu svakako uzeti jer zaista cini razliku. Vidim da je razlika u cijeni izmedju 120 i 240 GB nesto oko 100eur i to mi ne znaci toliko koliko mi vrijedi tih drugih 120GB sa takvom razlikom u brzini. Dakle, 240.

Sto se tice procesora, mozes li biti malo konkretniji? Sto smatras osrednjim? Ja bih onako na prvu rekao i5, medjutim evo vec par sati gledam okolo i vidim da i njih ima 3 generacije (zadnju mislim uzet) pa onda jos unutar svake generacije N. pogubljen sam vec Imas li konkretan prijedlog, koji procesor?

Hvala jos jednom
__________________
postoje ludosti bez kojih je nemoguce ljudsko dostojanstvo
dee je offline   Odgovorite uz citat