Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 07. 2007.   #53
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Metodologija nisu ideje. Jedno je krasti metodologiju a sasvim nešto drugo krasti ideje. Tu morate da napravite razliku.

Pogledajte definiciju na Wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/Methodology

Ako ja imam ideju i napravim odličan web servis koji koristi milion ljudi a pritom koristim metodologiju 37 signals da bih to realizovao, nema u tome ničeg lošeg.

Na zapadu je sredinom osamdesetih potpunom prevaziđen taj pristup "ja sam prirodno inteligentan", svi veliki sportisti, glumci, u svojim intervjuima su počeli da kao po pravilu govore čiju metodologiju koriste u svom treningu. Javnost je prevaspitana tako da to kapira kao plus. Postojanje rol modela je postao osnovni parametar za uspeh. Jedino kod nas se još uvek svi rađaju prirodno inteligentni i lepi.

Ako neko pogrešno shvati to što je Marko napisao, taj mu i ne treba kao partner. Ovaj ceo sajt je upravo ta originalnost koja se očekuje od nas sa zapada, jer za razliku od sivila outsourceinga Balkana, ova firma jasno zalazi u domen web brendinga, i onaj ko treba da razume, taj će i razumeti.

Kod Marka sam uvek cenio to što ima kontakte u mnogo različitih kulturnih miljea odjednom, ovde se lepo vidi rezultat te svestranosti. Sve te stvari koje su "nepotrebne" jer "klijenti gledaju samo portfolio" su jako, jako bitne, jer postoje neki ljudi koji utiču na neke stvari a da mi to i ne znamo. I upravo tu je razlika između mediokriteta i jako uspešnih. U knjizi "The Tipping Point" je to odlično objašnjeno.
__________________
Blog: www.istokpavlovic.com
istok je offline